Nasze motto:

„Dziecko jest w naturalny sposób ciekawe świata, jeśli mu się zaufa, dziecko odkryje ten świat w zabawie, zachwycone jego różnorodnością, unikając stresu i wyrastając na szczęśliwego dorosłego” –  André Stern, twórca Ekologii Dzieciństwa
Zapraszamy
 
- zdrowe wyżywienie
- kontakt z przyrodą
- specjalistyczne terapie
- ciekawe zajęcia dodatkowe

Nasze atuty

 

NASZE ATUTY

 

 • Nie wierzymy w bezwględne posłuszeństwo dzieci i nie oczekujemy od nich "bycia grzecznymi" - staramy się rozeznać przyczyny ich zachowania, zaakceptować emocje oraz pomóc w odkryciu jak bardzo są zdolne i kompetentne. Plany motywacyjne stosujemy w stosunku do dzieci, które mają takie wskazanie w orzeczeniu o potrzebie kształcenia specjalnego oraz doraźnie w stosunku do dzieci objętych indywidualnym kontraktem.
 • Posiadamy wykształconą i doświadczoną kadrę, otwartą na potrzeby dzieci oraz komunikację z rodzicami,  potrafiącą radzić sobie z potencjalnymi trudnościami. Zatrudniamy specjalistów. W naszym przedszkolu swoją wiedzą i doświadczeniem służą: psycholog, neurologopeda, terapeuta SI, pedagog specjalny, fizjoterapeuta. Zatrudniamy lektora języka angielskiego.
 • Oprócz podstawy programowej realizujemy dodatkowe programy i projekty wspierające wszechstronny rozwój dziecka: kodowanie na dywanie, odimienną metodę czytania, zabawy z chustą klamzy, zajęcia multisensoryczne oraz eksperymenty, które tworzą przestrzeń do rozwoju dziecięcej ciekawości.
 • Prowadzimy własną kuchnię. Zapewniamy zbilansowane posiłki  z uwzględnieniem zasad zdrowego żywienia. Serwujemy dzieciom śniadanie, danie główne, zupę oraz podwieczorek. Wspieramy samodzielność dzieci - w czasie śniadania dzieci mają możliwość samodzielnego komponowania posiłków podczas śniadań wg koncepcji BLW. Jesteśmy gotowi dopasować jadłospis do potrzeb dietetycznych dziecka.
   
 • Przy okazji codziennych zajęć przedszkolnych  uświadamiamy dzieciom zasady ekologicznego korzystania z energii, segregacji śmieci, oszczędzania wody i korzystania z produktów wielorazowego użytku - kreujemy Ekodzieciaka,
 • Staramy się być bliżej natury– dzieci mają jak najczęstszy i najbliższy kontakt ze zwierzętami i naturą. Staramy się, aby dzieci przebywały jak najwięcej w naszym ogrodzie, organizujemy wycieczki do lasu. 
 • Nasi Podopieczni przebywają w grupach zróżnicowanych wiekowo. Taka organizacja ma optymalny wpływ na kształtujący się charakter i postawy społeczne Dziecka.

 • Przyjmujemy dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych - którym w zależności od potrzeb zapewniamy indywidualną opiekę pedagogiczną, indywidualne zajęcia ze specjalistami (psycholog, logopeda, pedagog, fizjoterapueta, terapueta SI. neurologopeda, pedagog specjalny)
 • Jesteśmy zwolennikiem łagodnej adaptacji - zależy nam na poczuciu bezpieczeństwa zarówno dziecka jak i rodzica dlatego umożliwiamy towarzyszeniu dziecku w czasie pierwszych dni w przedszkolu.

 


 

Copyright ® przedszkolezieloneslonie.pl | Tworzenie stron internetowych JELLINEK studio
UA-37207901-1