INTEGRACYJNE,  KAMERALNE PRZEDSZKOLE ZE ZDROWYM ŻYWIENIEM DZIECI 


„Zielone Słonie” to miejsce bezpiecznej, radosnej i twórczej  zabawy gdzie każde dziecko ma możliwość rozwoju we własnym, indywidualnym tempie.
W otoczeniu kolorowych, mądrych i bezpiecznych zabawek, pod opieką serdecznych, wykwalifikowanych nauczycieli razem z rówieśnikami doświadczają, eksperymentują i usamodzielniają się.Dlaczego warto nam zaufać?
 
  • domowa atmosfera przedszkola daje nam możliwość indywidualnego kontaktu z każdym dzieckiem, opartego na wzajemnej sympatii i szacunku.
  • dzięki doskonałym warunkom lokalowym- duży, przestronnym dom dostosowany i urządzony odpowiednio do potrzeb dziecka. Zapewnia poczucie bezpieczeństwa, estetyki i jednocześnie zachęca do działania.
  • piękny duży, pełen zieleni ogród to nasz plac zabaw, plenerowa pracownia i cudowne miejsce odpoczynku maluszków i rodziców.
  • pracujemy z dziećmi w oparciu o programy wychowania przedszkolnego zgodne z podstawą programową MEN a dodatkowo realizujemy program nauczania czytania metodą odimienną.
  • otwieramy umysły dzieci na świat zewnętrzny - codziennie realizowane są zajęcia z języka angielskiego, a regularnie warsztaty z wielokulturowości.
  • karmimy nasze dzieci możliwie najzdrowiej posiłkami przygotowywanymi na miejscu przez naszego super Kucharza - Szefa Zdrowej Kuchni.


Naszym celem  jest prowadzenie przedszkola zapewniającego dzieciom ekologiczny i zrównoważony rozwój psychiczny, emocjonalny  i fizyczny. Chcielibyśmy aby dzieci od najmłodszych lat uczyły się postaw proekologicznych w sferze żywienia i stylu życia w szerokim tego pojęcia znaczeniu.
W przedszkolu realizujemy  następujące projekty ekologiczne:
  1. Zdrowy przedszkolak – dzieciom oferowane są posiłki z własnej kuchni przygotowywane zgodnie z zasadami zdrowego żywienia dla dzieci w wieku przedszkolnym (w załączeniu publikacje dotyczące szczegółów projektu);
  1. Gotujemy razem – to seria warsztatów kulinarnych dla dzieci i rodziców, gdzie wspólnie zgłębiamy tajniki zdrowej kuchni. Dzieci samodzielnie w asyście opiekunów przygotowują najprostsze dania (sałatki, kanapki, ciasteczka, koktajle itp.);
  2. Ekodzieciak -  to projekt długofalowy realizowany przy okazji pozostałych zajęć przedszkolnych ukierunkowany na uświadamianie dzieciom zasad ekologicznego korzystania z energii, segregacji śmieci, oszczędzania wody i korzystania z produktów wielorazowego użytku;
  3. Bliżej natury – dzieci mają jak najczęstszy i najbliższy kontakt ze zwierzętami i naturą. 
Dzieciom oferowane są następujące zajęcia dodatkowe (w ramach czesnego):
j. angielski www.dwujezycznedzieci.pl

nauka programowania (Ozoboty)

kodowanie

gimnastyka korekcyjna

warsztaty naukowe

warsztaty kulinarne

warsztaty ekologiczne

warsztaty podróżnicze

koncerty muzyki różnej

teatrzyki interaktywne

spotkanie ze zwierzętami

Dodatkowo dzieciom o specjalnych potrzebach edukacyjnych (z orzeczeniem) oferujemy w zależności od potrzeb:
indywidualną opiekę pedagogiczną
indywidualne zajęcia ze specjalistami - logopeda, pedagog specjalny, terapia SI
treningi umiejętności społecznych

trening słuchowy Metodą Tomatisa


Copyright ® przedszkolezieloneslonie.pl | Tworzenie stron internetowych JELLINEK studio
UA-37207901-1